Maroko – Zagora i pustynia

Zagora to niezbyt ciekawe miasteczko, ale mnóstwo tu turystów. Nie ma tu nic interesującego, zabytków raczej mało.Turyści przyjeżdżają tu ze względu na położone w pobliżu piękne krajobrazy, oazy i plantacje palmowe. W Zagorze mieliśmy nocleg w dosyć dziwnym, ciemnym hotelu. Na zewnątrz nie było oświetlenia, wszędzie krzaki. Obsługa zrobiła nam kolację, którą jedliśmy przy jakiejś ciemnej lampie. Otworzyliśmy butelkę kupionego wcześniej wina. Załoga hotelu ochoczo się do niego podłączyła. Poszliśmy spać, Marek zasnął, a ja do rana nie zmrużyłam oka. Słyszałam krzyki, hałasy, stukanie, bieganie i walenie do drzwi, również naszych. Marek to zbagatelizował, a ja miałam wrażenie, że chcieli nas zamordować.
Bardzo wczesnym rankiem wyjechaliśmy. Dotarliśmy do wioski Mahamid, przy granicy z Algierią. Ta piękna oaza to wrota do pustyni. Wydmy są przepiękne, zwłaszcza w blasku zachodzącego słońca.

0 0 vote
Article Rating
Tags:
Subscribe
Powiadom o
guest
16 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna J.

Piękne miejsce ,a pustynia robi ogromne wrażenie 🙂

No to miałaś przygodę 😉 znam to poniekąd, z tym że ja mam takie obawy śpiąc pod namiotem. Marcin smacznie chrapie, a ja analizuję każdy szelest. A jeszcze jak np. się błyska w oddali to noc z głowy… 😀 raz tylko i chyba z potwornego zmęczenia lub z niskiego ciśnienia przespałam, jak zabita nawałnicę na Azorach. Marcin rano mi mówił, że było nieciekawie, ale mnie nie budził, żebym odpoczęła. Sasiadowi z parceli nieopodal nas złożyło wtedy namiot. W przerwie między ulewą, a ulewą naprawiał. Cieszę się, że to przespałam!

Ula - wmojejnaturze.pl

Przepiękne zdjęcia!

Sabina T.P.

Ja ograniczam się jedynie do Włoch, jeśli chodzi o podróże, przynajmniej na razie. Kiedyś na pewno rozszerzę krąg zainteresowań i być może wskoczę do Maroko, bo Wasze zdjęcia pustyni robią ogromne wrażenie.

Wiola z bloga Mam na to plan

Jesteście mistrzami jeśli chodzi o uchwycenie klimatu danego miejsca.

Candy Pandas

Cudowne miejsce i piękne widoki <3

Myśłi Potarganej

Fajny camping 🙂 CHyba nikt tam nie nocuje, czy nocuje? Co mają do dyspozycji goście? Rozstawiają namioty, czy tylko jakieś campery? bardzo mnie zaciekawił

Miejska Pustelniczka

… piękne zdjęcia pustyni … Maroko jest na liście miejsc, które chcę odwiedzić w najbliższym czasie …