Maroko – Zagora i pustynia

Zagora to niezbyt ciekawe miasteczko, ale mnóstwo tu turystów. Nie ma tu nic ciekawego do oglądania, zabytków raczej mało.Turyści przyjeżdżają tu ze względu na położone w pobliżu piękne krajobrazy, oazy i plantacje palmowe. W Zagorze mieliśmy nocleg w dosyć dziwnym, ciemnym hotelu. Na zewnątrz nie było oświetlenia, wszędzie krzaki. Obsługa zrobiła nam kolację, którą jedliśmy przy jakiejś ciemnej lampie. Otworzyliśmy butelkę kupionego wcześniej wina. Załoga hotelu ochoczo się do niego podłączyła. Poszliśmy spać, Marek zasnął, a ja do rana nie zmrużyłam oka.Słyszałam krzyki, hałasy, stukanie, bieganie i walenie do drzwi, również naszych. Marek to zbagatelizował, a ja miałam wrażenie, że chcieli nas zamordować.
Bardzo wczesnym rankiem wyjechaliśmy. Dotarliśmy do wioski Mahamid, przy granicy z Algierią. Ta piękna oaza to wrota do pustyni. Wydmy są przepiękne, zwłaszcza w blasku zachodzącego słońca.

Tags:

16
Dodaj komentarz

avatar
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
Anna J.
Gość

Piękne miejsce ,a pustynia robi ogromne wrażenie 🙂

Beata-albumzpodrozy.pl
Gość

No to miałaś przygodę 😉 znam to poniekąd, z tym że ja mam takie obawy śpiąc pod namiotem. Marcin smacznie chrapie, a ja analizuję każdy szelest. A jeszcze jak np. się błyska w oddali to noc z głowy… 😀 raz tylko i chyba z potwornego zmęczenia lub z niskiego ciśnienia przespałam, jak zabita nawałnicę na Azorach. Marcin rano mi mówił, że było nieciekawie, ale mnie nie budził, żebym odpoczęła. Sasiadowi z parceli nieopodal nas złożyło wtedy namiot. W przerwie między ulewą, a ulewą naprawiał. Cieszę się, że to przespałam!

Ula - wmojejnaturze.pl
Gość

Przepiękne zdjęcia!

Sabina T.P.
Gość

Ja ograniczam się jedynie do Włoch, jeśli chodzi o podróże, przynajmniej na razie. Kiedyś na pewno rozszerzę krąg zainteresowań i być może wskoczę do Maroko, bo Wasze zdjęcia pustyni robią ogromne wrażenie.

Wiola z bloga Mam na to plan
Gość

Jesteście mistrzami jeśli chodzi o uchwycenie klimatu danego miejsca.

Candy Pandas
Gość

Cudowne miejsce i piękne widoki <3

Myśłi Potarganej
Gość

Fajny camping 🙂 CHyba nikt tam nie nocuje, czy nocuje? Co mają do dyspozycji goście? Rozstawiają namioty, czy tylko jakieś campery? bardzo mnie zaciekawił

Miejska Pustelniczka
Gość

… piękne zdjęcia pustyni … Maroko jest na liście miejsc, które chcę odwiedzić w najbliższym czasie …